Szkocki Zwisłouchy - Kocięta na Sprzedaż

Szkocki Zwisłouchy - Kocięta na Sprzedaż

Kot szkocki zwisłouchy (Scottish Fold) to wyjątkowa rasa kotów pochodząca z Wielkiej Brytanii. Ich znakiem rozpoznawczym są małe, zaokrąglone i lekko zwisające uszy. Są to koty średniej wielkości o okrągłej głowie i mocnej, dobrze umięśnionej sylwetce. Z natury są bardzo przyjacielskie, towarzyskie i łagodne. Dobrze radzą sobie w kontaktach z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Bardzo przywiązują się do swoich opiekunów i chętnie towarzyszą im w codziennych aktywnościach. Są także niezwykle inteligentne i chętnie uczą się nowych rzeczy. Mają rozwinięty instynkt łowiecki, a do pełni szczęścia potrzebują odpowiedniej dawki ruchu i aktywności w ciągu dnia. Ich sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji, natomiast powinna być regularnie wyczesywana, aby pozostała gładka i błyszcząca. Dorosłe osobniki osiągają wagę od 3 do 7 kg.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!