Kot Perski - Kocięta na Sprzedaż

Kot Perski - Kocięta na Sprzedaż

Kot perski to rasa kota, która charakteryzuje się długim, gęstym i miękkim futrem oraz wydłużonym kształtem głowy z dużymi, wydatnymi oczami. Są to koty o stosunkowo niewielkich uszach, a ich nos jest krótki i płaski. Koty perskie są zazwyczaj spokojne i łagodne, lubią spędzać czas na wylegiwaniu się w ciepłych i miękkich miejscach. Koty perskie są uważane za jedną z najstarszych ras kotów na świecie, dzięki czemu często występują na kocich wystawach. Jako koty domowe, perskie lubią być w pobliżu swoich właścicieli i często się do nich przywiązują. Są to zwierzęta raczej ciche i niezbyt aktywne, ale potrafią bawić się i być bardzo ruchliwe, gdy są pobudzone. Potrzebują regularnej pielęgnacji, szczególnie jeśli mają długie futro, aby uniknąć plątania się i matowienia.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!