Kot Egzotyczny - Kocięta na Sprzedaż

Kot Egzotyczny - Kocięta na Sprzedaż

Kot egzotyczny to wyjątkowa rasa stanowiąca połączenie kota perskiego z amerykańskim krótkowłosym. Przedstawiciele tej rasy mierzą około 30-35 cm i osiągają wagę nieprzekraczającą 5-6 kg. Ich znakiem rozpoznawczym jest krótka sierść i charakterystyczny pyszczek. Koty egzotyczne są z natury łagodne i przyjacielskie, a dodatkowo bardzo przywiązują się do swoich opiekunów. Uwielbiają pieszczoty i chętnie uczestniczą w codziennych aktywnościach domowników. Mają wesołe usposobienie i są dość aktywne, ale zwykle równie chętnie wylegują się na kanapie. Ich sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji, natomiast powinna być regularnie wyczesywana lub szczotkowana. Średnia długość życia kotów egzotycznych to około 12-15 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!