Cornish Rex - Kocięta na Sprzedaż

Cornish Rex - Kocięta na Sprzedaż

Cornish rex to wyjątkowa rasa pochodząca z Wielkiej Brytanii. Koty tej rasy wyróżniają się niezwykle delikatną, falowaną sierścią składającą się wyłącznie z podszerstka. Mają duże, wyraziste oczy oraz duże uszy, które dodatkowo podkreślają ich oryginalny wygląd. Dorosłe osobniki osiągają wagę od 3 do 5 kg w zależności od płci i czynników genetycznych. Koty Cornish Rex są z natury niezwykle inteligentne i energiczne. Łatwo nawiązują więź z opiekunami i chętnie uczestniczą w życiu rodzinnym. Uwielbiają skakać, bawić się, wspinać i z łatwością uczą się nowych sztuczek. Nie linieją, a ich podszerstek nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Średnia długość życia przedstawicieli tej rasy to 13-15 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!