Turecki Van- Kocięta na Sprzedaż

Turecki Van- Kocięta na Sprzedaż

Kot Turecki Van to jedna z najstarszych ras kotów na świecie. Przedstawiciele rasy wyróżniają się wyjątkowym, białym umaszczeniem. To średniej wielkości koty o umięśnionym tułowiu, krótkiej głowie i wysoko osadzonych uszach. Ich sierść jest półdługa, bez podszerstka, dzięki temu dostosowuje się do zmiany pór roku. Tureckie Vany to bardzo aktywne koty, uwielbiają się bawić oraz uczyć nowych sztuczek. Jako jedna z nielicznych ras kotów nie boją się wody i mogą pochwalić się wyjątkowymi umiejętnościami pływackimi. Są odważne i ciekawe świata, dzięki czemu adaptacja w nowych miejscach nie jest dla nich trudna. Szybko nawiązują więź z człowiekiem i nie boją się obcych ludzi, natomiast jako głównego opiekuna wybierają sobie najczęściej jednego domownika. Średnia długość życia tej rasy to 15-19 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!