Savannah - Kocięta na Sprzedaż

Savannah - Kocięta na Sprzedaż

Kot Savannah to obecnie jedna z największych ras kotów domowych. Przedstawiciele rasy wyróżniają się smukłą sylwetką, dużymi uszami i charakterystyczną, centkowaną sierścią. Ich waga waha się w granicach 6-12 kg w zależności od płci i czynników genetycznych. Savannah to z natury aktywne i inteligentne koty. Świetnie odnajdują się w warunkach domowych, natomiast wymagają odpowiedniej ilości przestrzeni do swobodnej eksploracji. Są bardzo towarzyskie i chętnie uczestniczą w codziennych aktywnościach całej rodziny. Uwielbiają się bawić i z reguły chętnie uczą się nowych sztuczek i zachowań. Mimo dość „dzikiego temperamentu" koty Savannah bardzo przywiązują się do swoich opiekunów i nie najlepiej znoszą dłuższą rozłąkę. Ich sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji, natomiast powinna być regularnie wyczesywana lub szczotkowana. Średnia długość życia tej rasy to 15-20 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!