Norweski Leśny - Kocięta na Sprzedaż

Norweski Leśny - Kocięta na Sprzedaż

Kot Norweski Leśny to wyjątkowa rasa kotów półdługowłosych. Ich gęste futro składa się z wodoodpornej warstwy i dłuższej sierści na wierzchu oraz mrozoodpornego podszerstka. Znakiem rozpoznawczym tej rasy jest długi i niezwykle puszysty ogon. Dorosłe osobniki osiągają wagę nawet do 10 kg. Koty Norweskie Leśne uwielbiają towarzystwo ludzi, łatwo się adaptują i doskonale odnajdują się w warunkach domowych. Jako jedne z nielicznych ras kotów dobrze znoszą podróże autem. Są cierpliwe, towarzyskie i łagodne, dzięki czemu świetnie odnajdują się w towarzystwie dzieci. Uwielbiają pieszczoty i aktywne zabawy, a dodatkowo chętnie uczą się nowych sztuczek. Średnia długość życia tej rasy to 15-18 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!