Kartuski - Szczenięta na Sprzedaż

Kartuski - Szczenięta na Sprzedaż

Kot Kartuski, znany również jako Chartreux, to rasa pochodząca z Francji. To średniej wielkości koty o muskularnej budowie ciała. Ich sierść jest gęsta, miękka i krótka, co nadaje im charakterystyczny, futrzany płaszcz. Mają szeroką głowę o zaokrąglonym kształcie, duże oczy w kształcie migdała oraz stosunkowo małe i zaokrąglone uszy. Dorosłe osobniki ważą około 4-7 kg w zależności od płci. To zwierzęta o łagodnym i spokojnym usposobieniu. To koty lojalne i oddane swoim opiekunom. Lubią być w centrum uwagi, ale są również niezależne i potrafią samodzielnie spędzać czas. Są ciekawskie, inteligentne i łatwo przystosowują się do nowych warunków. Średnia długość życia kotów tej rasy to 12-15 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!