Egipski Mau - Kocięta na Sprzedaż

Egipski Mau - Kocięta na Sprzedaż

Kot Egipski Mau to średniej wielkości kot o zwartym ciele z krótką i lśniącą sierścią. Najbardziej charakterystyczną cechą tej rasy są duże, wyraziste plamy na sierści, które przypominają lamparcie cętki. Koty tej rasy mają duże, jasne oczy, które mogą być zielone, złote lub miedziane. Dorosłe osobniki ważą od 4,5 do 6,8 kg w przypadku samic i od 5,4 do 7,7 kg w przypadku samców. Są energiczne, ale jednocześnie łagodne i przyjazne. Są inteligentne, ciekawe świata i chętne do interakcji z ludźmi. Wykazują silne więzi z opiekunami i są oddane swoim rodzinom. Średnia długość życia kotów tej rasy to 12-16 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!