Kot Burmski - Kocięta na Sprzedaż

Kot Burmski - Kocięta na Sprzedaż

Kot burmski (burmański) to rasa średniej wielkości kotów o krótkiej, gładkiej sierści, okrągłej głowie i zgrabnej sylwetce. Dorosłe koty burmskie osiągają wagę między 3,5 a 6,5 kg w zależności od płci i budowy ciała. Z natury są to koty niezwykle przyjazne, towarzyskie i czułe. Są również bardzo inteligentne i łatwo nawiązują relacje z ludźmi. Uwielbiają towarzystwo i aktywnie uczestniczą w życiu rodzinnym. Bardzo chętnie się bawią i z łatwością uczą się nowych sztuczek. Ich sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji, natomiast warto ją regularnie szczotkować lub wyczesywać, aby zachowała zdrowy i błyszczący wygląd. Średnia długość życia tej rasy to 14-18 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!