Kot Amerykański Krótkowłosy - Kocięta na Sprzedaż

Kot Amerykański Krótkowłosy - Kocięta na Sprzedaż

Kot amerykański krótkowłosy to rasa kotów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciele tej rasy cechują się szerokim tułowiem i atletyczną budową ciała. Waga kotów amerykańskich krótkowłosych nie przekracza 7 kg. Są to niezwykle przyjacielskie, pogodne i rodzinne koty. Cenią sobie niezależność, a jednocześnie dążą do kontaktu i bliskości ze swoimi opiekunami. Koty tej rasy są z natury ciche i spokojne, dzięki czemu zwykle nie wyrządzają żadnych szkód w miejscu zamieszkania. Ze względu na swój przyjacielski charakter bardzo łatwo nawiązują kontakt z dziećmi i innymi zwierzętami, dzięki czemu stanowią doskonały wybór dla większych rodzin. Koty amerykańskie krótkowłose są również świetnymi łowcami, dlatego chętnie spędzają czas na polowaniach na zabawki i innych, aktywnych zabawach łowieckich. Pielęgnacja tej rasy nie jest zbyt wymagająca, natomiast, podobnie jak w przypadku wszystkich kotów wymagają one regularnego wyczesywania, a także systematycznego sprawdzania stanu oczu, uszu i pazurków.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!