Kot Abisyński - Kocięta na Sprzedaż

Kot Abisyński - Kocięta na Sprzedaż

Kot abisyński to jedna z najstarszych ras kotów na świecie. Przedstawiciele tej rasy wyróżniają się charakterystycznym umaszczeniem i dużymi, odstającymi uszami. Koty abisyńskie są z natury bardzo ciekawskie i inteligentne. Bardzo przywiązują się do swoich opiekunów i zwykle dość niechętnie spędzają czas w samotności. Uwielbiają aktywną zabawę i chętnie uczą się nowych sztuczek. Są niezwykle łagodne w stosunku do ludzi i zazwyczaj bardzo dobrze odnajdują się w towarzystwie dzieci. Koty abisyńskie uwielbiają pieszczoty i chętnie towarzyszą domownikom w codziennych aktywnościach. Ich sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji, natomiast powinna być regularnie szczotkowana i wyczesywana przy użyciu miękkiej szczotki lub gumowej rękawicy. Średnia długość życia tej rasy to 13-15 lat.

Filtry
-
Zweryfikowany hodowca

Centrum wiedzy

Zobacz wszystkie artykuły
hodowla kotów rasowych

Hodowla kotów: jak założyć hodowlę kotów rasowych?

Planujesz założyć hodowlę kotów rasowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co zrobić, aby założyć legalną hodowlę kotów rasowych w Polsce!

największe rasy kotów

Największe koty domowe - TOP 7 wśród ras dużych kotów

Chcesz wiedzieć, jakie rasy kotów domowych są największe? A może myślisz o przygarnięciu takiego kota pod swój dach? Przeczytaj artykuł i poznaj największe rasy kotów domowych!

kot

Jak sprawdzić hodowlę przed zakupem kota rasowego?

Chcesz kupić kota rasowego i nie wiesz, jak wybrać dobrą i legalną hodowlę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli kotów rasowych!